Przegrzewanie się komputerów

Bardzo częstym zjawiskiem jaki towarzyszy eksploatacji komputerów jest znaczne nagrzewanie się układu grafiki i procesora. Jest to spowodowanie nieodpowiednim odprowadzaniem ciepła z wnętrza komputerów.Najczęściej przegrzewaniu się ulegają notebooki, gdzie radiatory i wiatrak zanieczyszczone są kurzem.

Nawet mimo czystego układu chłodzenia może okazać się, że komputer i tak się nagrzewa. Najczęściej spowodowane jest to „zużytą” pastą termoprzewodzącą, która z czasem ulega wyschnięciu i traci swoje pierwotne parametry.

IMAG1021

Tylko profesjonalne czyszczenie radiatorów, wiatraków, smarowanie, wymiana pasty i taśmy termoprzewodzącej gwarantują obniżenie temperatury oraz przedłużenie żywotności Twojego sprzętu.

W przypadku niewykonania czyszczenia na czas można doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej, karty graficznej, procesora lub innych elementów. Wymiana tych części będzie dużo bardziej kosztowna niż samo czyszczenie. Warto zastanowić się czy naszemu komputerowi nie przydało by się czyszczenie.

Warto pamiętać, że ówczesne komputery posiadają układy o wysokich parametrach, które potrzebują doskonałego chłodzenia. Nieprawidłowe odprowadzenie ciepła może spowodować wolniejsza pracę urządzenia oraz doprowadzić do uszkodzenia komputera. Zakłada się, że notebook używany codziennie przez min. 6 godzin dziennie powinien być czyszczony minimum raz w roku.

Oferujemy czyszczenie cykliczne dwa razy w roku atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania informacji i dopasowaniu oferty do Państwa zapotrzebowania.

Comments are Closed